כל אחד זקוק לצאת להפוגה ולחופשה מהמרוץ היומיומי. החל מראש הממשלה וכלה במטאטא הרחובות. העניין הוא שלכל אחד בכל רמה אפשרויות תקציביות וכלכליות ברמה שונה ואת החופשה היוקרתית בחוץ לארץ שיוכל להרשות לעצמו אדם מהעשירון העליון לא יוכל גם אדם מן השורה המשתכר משכורת מינימום להרשות לעצמו. בדיוק מסיבה זו קיימות אפשרויות חופשה שונות במחירים שונים כאשר כמעט כל אחד בכל רמה סוציו אקונומית יוכל להתאים לעצמו את החופשה המתאימה.

צימרים כהלכה – לציבור הדתי

הציבור הדתי בדומה לכל ציבור וקהל בארץ ובעולם, נוהג אף הוא לצאת לחופשה מידי פעם בפעם. העניין הוא שכאשר מדובר בציבור הדתי הרי שלא רק הסוגיה הכלכלית נידונה בעת הבחירה בסגנון ובסוג הנופש. הציבור הדתי המקפיד על קלה כבחמורה לא יוכל לצאת לחופשה אל כל בית מלון או בכל אזור נופש. לאדם הדתי דרישות סף אותם הוא לא יעקוף לעולם והוא לא ייטול לעצמו חופשה משמירת התורה והקפדה על המצוות גם כאשר הוא יוצא לחופשה.

צימרים כהלכה – מה הדרישות על מנת לעמוד בקריטריונים?

צימרים לחרדים כהלכה אלו צימרים המתוכננים ובנויים על פי צרכיו של האדם שומר תורה ומצוות. אי אפשר לקחת צימר קיים ולגייר אותו. צימר מגויר בדרך כלל יסבול מאי אלו ליקויים בכשרות ויהיה קשה מאוד לשכן בו את האדם הדתי.

צימרים כהלכה – כך הם נראים:

●        מטבח – המטבח חייב להיות עם חלוקה ברורה לצד חלבי ולצד בשרי עם כיורים נפרדים, משטחי שיש נפרדים, תנורים נפרדים וכו' . חשוב שיהיה רשום על כל צד במטבח האם הוא בשרי או חלבי על מנת למנוע טעויות ובלבולים. המקרר צריך להיות עם אפשרות כיבוי המנורה לפני שבת על מנת למנוע את הדלקתה וכיבויה של המנורה בעת פתיחת וסגירת המקרר.

●        חדר שינה – חשוב שתהיה מיטה יהודית בחדר השינה עם אפשרות להפרדה מלאה.

●        סלון – המשפחה הדתית תעדיף לא לפגוש א מכשיר הטלוויזיה אף אם היא לא חייבת להשתמש בו.

●        סביבה – כל הסביבה אמורה להתאים למשפחה הדתית מבחינת אוכלוסייה, שירותי דת כמו בית כנסת, מקווה וכו' .

תגיות: