אתם מוזמנים לצאת לסיור המשלב בין תרבות, אמנות, היסטוריה, קולינריה וארכיטקטורה.
סיור בעיר העתיקה, להרגיש כמו בתוך ציור ברובע הישן והסמטאות המפותלות. נופי הגליל המקיפים את ההר צובעים את האופק בגוונים של כחול. האוויר כמעט סמיך ויש האומרים שטעמו מתקתק. מרצפות משופשפות, פנסי רחוב ועצים ירוקים כולם משתלבים בפסיפס מרהיב ונוסחים השראה על כל הבא בשעריה והצועד בשביליה.

 

בנייה עתיקה של בתי אבן, חלונות מוקשתים וצבעי הטורקיז שמזכירים כפרים יוונים הסמוכים לאגן הים התיכון.

כל אלו יחד הופכים את צפת העתיקה לנקודת מפגש אוריינטלית, ייחודית, בין דתות, אמונות, ארכיטקטורה והיסטוריה, אמנות והשראה, עתיד ועבר, אז והיום.

בלב העיר העתיקה ישנה שכונה ציורית בשם קריית האמנים. רחובות העיר הקסומים והאתרים ההיסטוריים הביאו אליה כבר בשנות ה-50 וה-60 אמנים ויוצרים, ושמה של העיר נקשר למרחוק כעיר האמנים העולים אליה לרגל. כיום הרובע מאוכלס על ידי אמנים העוסקים במגוון תחומים, אשר פרשו את אומנותם על פני העיר והטמיעו את אהבתם למקום באמצעות היצירה.

ברובע האמנים תמצאו גלריות מגוונות וביניהן גלריות של ציורים, כדרות, יודאיקה, אמנות זכוכית, גלריות תכשיטים, צילום, פיסול ועוד. כולן נוצרו על ידי אמנים המקבלים השראה מהעיר צפת, מרובע האמנים ומאוויר הפסגות של הגליל.

 

 

נאמר כבר רבות על צפת. אמנים ציירו אותה, אימפריות כבשו אותה, יהודים רבים עלו אליה ונשארו בה, אהבות נרקמו בה. סמטאות העיר, נופיה וסביבתה, בתי הכנסת ושלל הגלריות, כולם מספרים את סיפורה ונושאים יחד משב רוח מכובד והיסטורי.

סיפורה של צפת הוא סיפור שהחל לפני הספירה, מזה שנים רבות העיר העתיקה מלאה בכל טוב. עוד בימי קדם העיר הייתה מוקד חשוב באזורינו ואף היוותה מרכז מסחר עשיר. בימים ההם הוליכו מהמזרח ודרך דמשק אל העיר סחורות ומטעמים, מיני פירות, בגדי צמר ומיני בשמים.

בערב הקמת המדינה ישבו בצפת כ- 1600 יהודים, על אף הקשיים הרבים שחווה הישוב היהודי במהלך השנים, התהפוכות הרבות שעבר, מלחמות וחילוף שלטונות באזור. אותן משפחות הפכו לגרעין הייחודי של העיר ונשאו בגאון את רוח השינוי. מערות רבות שנמצאו באזור מעידות כי העיר היית מאוכלסת כבר בתקופת הברונזה (3300 לפני הספירה לערך) וגם בתקופות מאוחרות יותר כגון התיכונה והתקופה המאוחדת, כאלף שנה לפני הספירה.

 

אנשי המקום מזמינים וחמים, מאות השנים שעברו על אבני הרחוב עוטפים את הצועדים באווירה אותנטית. הקירות מספרים את סיפורם וחושפים את חותמתם. צפת הגלילית הינה עיר של שקט ונוף, של בתי כנסת ובוסתני פרי, עיר של חולין ושל קודש, של מוסיקה ותהלוכות בדרך למירון.
מצפים לבואכם,

בית האמנים